Pozycjonowanie stron

Samo stworzenie witryny www nie pozwoli zaistnieć w sieci, cóż nam po serwisie którego nikt nie będzie odwiedzał. W Internecie liczy się pozycja serwisu w wyszukiwarkach internetowych. Musimy zadbać o dobre pozycjonowanie naszej strony, aby po krótkim czasie wypromować się w najbardziej popularnych wyszukiwarkach internetowych takich jak Google czy Yahoo. Pozycjonowanie stron www Rzeszów - tym właśnie zajmuje się firma VRS-Net obok naprawy komputerów.

 

Wiele firm płaci ogromne pieniądze walcząc o pierwsze miejsca, czy ta gra jest warta świeczki? Jest! I to bardzo. Zatem co należy zrobić? Rozwiązań jest wiele, spróbuje opisać proste i skuteczne metody, jednak za nim to zrobię, wyjaśnijmy sobie czym tak na prawdę jest pozycjonowanie stron Rzeszów.

Pozycjonowanie stron z ang. SEO (Search Engine Positioning) polega na umieszczeniu naszego adresu witryny pośród pierwszych wyników wyszukiwania, wyszukiwanie odbywa się poprzez podanie słów kluczowych, zapytań. Mechanizm wyszukiwarki jest tak skonstruowany aby podczas szukania brał pod uwagę 3 kluczowe elementy: link popularity, popularność strony oraz jest treść i budowę. Za wszystkie te elementy odpowiedzialne są specjalne algorytmy oceniające indeksowane treści. O popularności serwisu decyduję treść jaka tam się znajduje, powinna być interesująca i ciągle aktualizowana. Ciekawe artykuły zainteresują czytelnika i spędzi on więcej czasu na stronie. A to właśnie czas oraz liczba wizyt są tzw. licznikiem popularności. Ważna jest dobra reklama i ciekawe tytuły, nigdy nie powinny być banale i nudne, powinny zachęć do kliknięcia. Popularność sprawi że strona zacznie przemieszczać się na szczyt listy w wyszukiwarkach. Drugim parametrem o którym wcześniej wspomniałem jest link popularity, czyli w skrócie liczba odnośników, linków do naszej strony z innych, niezależnych źródeł. Aby zwiększyć ten parametry musimy wymieniać się ogromną ilością linków, im więcej tym lepiej, warto poświęcić temu więcej czasu.

Musimy wybierać strony które zawierają tych linków… mało. Linki powinny być linkami tekstowymi o odpowiednim anchor tekst. Nigdy nie podawaj tych samych fraz, linki muszą wyglądać na oryginalne i naturalne, w przeciwnym razie specjalny filtr Google uzna to za naciąganie i nie prawdę i może obniżyć naszą pozycje, a tego nikt z nas by nie chciał. Dobrym pomysłem jest dodanie linków do katalogów z bezpośrednimi odnośnikami. Godnym polecenia jest polski system Linkor oraz Link Vault. Nie bez znaczenie są serwisy społecznościowe. Obecnie najpopularniejszym medium jest facebook, to tam dzięki kliknięciu „Lubie to” można zyskać bardzo wiele. Warto stworzyć swój fanpage i sukcesywnie go promować.