Jak pozycjonować

Budowa strony to bardzo ważna kwestia, źle skonstruowana witryna w niczym nam nie pomoże. Ważny jest tytuł strony umieszczany w znacznikach . Powinien być tajemniczy i bardzo interesujący, powinien zawierać słowa kluczowe i nie być zbyt długi. Najlepiej aby zawierał od 40 do 60 znaków bez spacji.

Starajmy się nie powtarzać słów i robić niepotrzebnego spamu. Zadbajmy również o opis. W nim podajmy słowa klucze i krótkie przedstawienie.

Tu liczba znaków jaka jest akceptowana przez większość przeglądarek to 265, jednak w praktyce lepiej napisać mniej a z sensem, nic na siłę. Dobrym pomysłem jest podanie „meta tagu” ze słowami kluczowymi, nie zaszkodzi a może pomóc.

Tak jak poprzednio starajmy się nie powtarzać słów kluczowych, nikt nie lubi spamu, wyszukiwarki również. Pomocnym w wyszukiwaniu stron są nagłówki w ciele witryny (BODY). Zawsze umieszczajmy je na początku, powinny być krótkie. Dobrze jest podpisywać grafikę znacznikiem alt. Również słowa klucze jakie pojawiają się w naszych tekstach czy artykułach dobrze jest napisać pogrubieniem. Przez co staną się widoczne i przyciągną większą uwagę. Nie warto przesadzać z ich ilością, uznaje się że 5-6% zagęszczenia w stosunku do długości tekst to wystarczająco. Wyszukiwarki mają problem z indeksowaniem stron dynamicznych, flash, problemem stają się ramki (Frame), dlatego starajmy się używać ich stosunkowo mało. Super rozwiązaniem będzie gdy dla każdej naszej pod strony stworzymy osobny tytuł, opis oraz słowa kluczowe.

Każda pod strona zostanie prawidłowo zindeksowana a to prowadzi to dużego sukcesu. Słowa klucze powinny być nie skomplikowane, warto zainteresować się statystykami i sprawdzić które słowa klucze cieszą się największą popularnością i jakich najczęściej używają internauci do poszukiwań. Sprawdzenia można dokonać na specjalnie przygotowanych to tego serwisach. Pozycjonowanie to trudna rzecz, jednak bez tego nie osiągniemy sukcesu w Internecie. Warto o tym pamiętać, powyższe rady staną się pomocne i pozwolą nam zaistnieć. Oczywiście jeśli nie mamy na to czasu zawsze możemy skorzystać z pomocy i oferty specjalistycznych firm zajmujących się pozycjonowaniem stron. Wybór należy do nas.